Чому в моєму крані немає води?
Тут по вулиці тече, може відключайте воду?

Чому ніхто не реагує на мої звернення?
Чим там займається Шепетівкаводоканал, що так довго ремонтують?

Схожі обурливі питання виникають у мешканців Шепетівки, коли стаються збої у водопостачанні. Така реакція людей є природною, оскільки подібні незручності впливають на комфорт їхнього життя. Тому хочемо пояснити, від яких головних чинників залежить час та якість виконання ремонтних робіт.

  1. Скільки часу треба на ремонтні роботи?

До 48 годин від моменту повідомлення про витік.

Інколи на телефон диспетчерської служби надходить скарга на низький тиск води. Причиною такої ситуації можуть бути приховані витоки, які зорово не помітні. Тоді аварійна бригада виїжджає для огляду місцевості потенційного витоку. І якщо виявляють аварію, відразу беруться за її ліквідацію.

  1. Що може впливати на терміни ліквідації аварійних витоків води?

Насамперед об’єми та складність аварійної ситуації. Інколи для виконання ремонтних робіт достатньо зусиль аварійної бригади у кількості 2-3 фахівці, які швидко впораються з недоліками. Якщо ж ситуація складніша, тоді для її вирішення долучають до 10 спеціалістів (бригадира, майстрів, слюсарів, водіїв додаткової спецтехніки тощо) і роботи тривають довше.

Окрім того на місці аварії можуть знаходитись підземні комунікації (газопровід, електрокабелі, теплотраса тощо). Може виникнути потреба перекриття руху транспорту, необхідність зрізати дерево тощо. Все це вимагає погодження від інших служб і відповідно відтягує у часі термін закінчення ремонтних робіт.

  1. Як водоканал обирає черговість та пріоритетність проведення ремонтних робіт?

Пріоритетність завдань визначають відповідно до масштабів витоку та його наслідків. Лише після того, як працівники завершать роботу на одному об`єкті, вони можуть розпочати її на іншому. Кількість працівників на підприємстві має межі, а чисельність аварійних пошкоджень може коливатися до 5 на день.

  1. “На вулиці тече! Чому не вимикаєте?”

Бувають ситуації, коли виявлено витік, але виконати у найближчі години ремонті роботи немає змоги. Чи зупиняти у такому випадку подачу води мешканцям? Якщо вимкнути водопостачання, з’явиться шквал критики. 

“Люди прийшли з роботи, а вдома немає води. Тепер ні попити, ні помитися”.

“То що, нехай тече?… І муляє очі активним у соцмережах громадянам?”

Ситуація суперечлива. Проте в більшості випадків водоканал приймає рішення на користь мешканців та їхній комфорт.

  1. Як відключення впливає на якість води і пошкодження труб?

Відключають подачу води під час витоків лише у тому випадку, коли під тиском води не можливо виконати ремонтні роботи. Чому? Бо припинення водопостачання впливає на якість води і може пошкоджувати водопровід. Як саме? Під час зупинки водопостачання виникають додаткові ускладнення для експлуатації системи трубопроводів, зокрема внутрішньобудинкові мережі спустошуються, заповнюються повітрям і кородують. Після відновлення водопостачання у помешканнях з’являється «руда вода» – вода з залізом, що змивається зі стінок труб. Крім цього, під час запуску підкачуючих насосів повітря витісняється з трубопроводів, виникає гідроудар і труби пошкоджуються знову, спричиняючи нові витоки води. Виходить замкнене коло. Саме тому водоканал обирає «найбезболісніший» для себе і споживачів спосіб експлуатації системи водопостачання і не завжди відключає воду при ремонтуванні аварійних витоків.

 

Нагадуємо, що інформацію про аварійне та планове вимкнення водопостачання можна знайти на офіційному сайті водоканалу у розділі “Споживачам” - “Оперативна інформація” за посиланням http://www.shkpvkg.com.ua/. Або ж на офіційній сторінці Шепетівкаводоканал у соціальній мережі Фейсбук.

Диспетчерська служба Шепетівського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства: 4-06-45, 067-381-21-77.