Кабінет міністрів України прийняв постанову №475 щодо внесення певних змін до порядку призначення житлових субсидій та спрощення цієї процедури. А саме:

  1. Не потрібно вказувати розмір доходу за визначений період а тільки його вид (зарплата, пенсія, стипендія, тощо) та місце де людина цей дохід отримує (місце роботи, місце навчання, пенсійний фонд)
  2. Людей не будуть штрафувати, адже немає цифр - немає помилок, крім того не застосовуватимуть норму щодо повернення у подвійному розмірі надміру перерахованих коштів.
  3. До сукупного доходу громадян для отримання субсидій не зараховуватимуть деякі види доходів. Такі як благодійна допомога, одноразові допомоги, які надає держава, грошове забезпечення військовослужбовців, що приймають участь в АТО та інші допомоги.
  4. Дохід громадянина, родини або домогосподарства братимуть не обов'язково за попередній рік, а за бажанням людини (за попередні шість, три, а для пенсіонерів навіть за один місяць)
  5. Врегульовано питання щодо визначення доходу для отримання субсидії фізичних осіб-підприємців.
  6. У разі смерті власника житла змінами передбачено призначення субсидій за рішенням комісії на одну із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника була в помешкані зареєстрована.

Детальніше ознайомитись з постановою №475 можна тут.