Депутати Шепетівської міської ради під час останнього пленарного засідання більшістю голосів підтримали рішення про фінансування програми щодо оновлення міської лазні. Зокрема виділили 800 тис. грн на заміну старого котла.

“Ми були змушені зачинити міську лазню через аварійну ситуацію. Оскільки старий котел був вже не придатний для експлуатації та ніс небезпеку для відвідувачів. Щоб виправити ситуацію, ми ініціювали створення “Програми розвитку та утримання лазні для потреб населення міста Шепетівка на 2018-2022 роки”, - розповідає директор Шепетівкаводоканалу Віталій Биков.

Найближчим часом Управління житлово-комунального господарства оголосить тендер на проведення ремонтних робіт. Після визначення підрядника розпочнуть безпосередні ремонтні роботи.

“Як тільки закінчать роботи зі встановлення нового котла і заклад відповідатиме усім протиепідемічним нормам та вимогам, ми відразу запустимо лазню у роботу. Сподіваємося, що ситуація з коронавірусною інфекцією нам цьому не завадить”, - додає Віталій Биков.

Окрім комплексу робіт із заміни котла та системи водопостачання, “Програма розвитку та утримання лазні для потреб населення міста Шепетівка на 2018-2022 роки” передбачає до 2022 року капітальний ремонт самої будівлі, її покрівлі та системи опалення міської лазні. Для цього необхідно ще майже 3 млн грн.

 

Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства (ШКПВКГ) перебуває у власності територіальної громади міста Шепетівка та безпосередньо підпорядковане виконкому Шепетівської міської ради.

Щодня підприємство постачає 3,5 мільйони літрів водопровідної води до 37000 тисяч мешканців міста Шепетівка та понад 500 підприємств й організацій міста.

Діяльність Шепетівкаводоканалу:

 • 3,5 мільйони літрів водопровідної води постачає щодня
 • 2,4 мільйона літрів стічної води очищає щодня
 • 180 співробітників
 • 20,88 га земельних ділянок на праві постійного користування

Система водопостачання:

 • 2 підземні водозабори “Дубовий гай” та “Лісова галявина”
 • 12 експлуатаційних свердловин
 • 3 водозабірні насосні станції питної води
 • 12 підвищуючих водопровідних насосних станцій
 • 12,9 км магістральних водопроводів 
 • 89,4 км розподільчих вуличних мереж
 • 27,3 км внутрішньоквартальних та дворових мереж
 • 3 резервуари чистої води

Система каналізування:

 • 16,3 км головних колекторів
 • 20,6 км вуличної мережі
 • 17,6 км внутрішньоквартальної та дворової мережі
 • 11 каналізаційних насосних станцій
 • каналізаційні очисні споруди


Шановні абоненти, через аварійну ситуацію на електромережі Шепетівського РЕМ тимчасово припинилося водопостачання.

На жаль, без електроенергії насосні станції Шепетівкаводоканалу не можуть працювати.
Відповідно у центральній частині міста наразі припинилось водопостачання.

Поки працівники Шепетівського РЕМу працюють над ліквідацією аварійної ситуації, Шепетівкаводоканал вже переключається на запасну електролінію, аби відновити водопостачання.
Впродовж години вода у кранах з'явиться.

Сподіваємося на розуміння мешканців і просимо вибачити за тимчасові незручності.

 

Незалежність - це наша щоденна праця, наша боротьба і наша держава, яку бережемо і розбудовуємо.

 

Шепетівкаводоканал отримує воду з двох підземних водозаборів “Дубовий гай” та “Лісова галявина”. Природно вода у нашому регіоні містить надмірну кількість заліза - 3,5-4 мг/л. При цьому Державні санітарні норми дозволяють споживати питну воду з показником не вище 0,2 мг/л. Тобто приблизно у 18-20 разів менше. 

Це обумовлено впливом заліза на смакові і візуальні якості. Воно забарвлює воду в жовтий колір і надає їй неприємного «металевого» запаху. Результат - жовтий наліт на сантехніці, білі речі втрачають свій колір, шкіра страждає від алергії і подразнень.

“Для використання такої води як питної необхідно її постійно очищувати. Тому у Шепетівкаводоканалі з 1979 року було встановлено фільтри для знезалізнення питної води”, - пояснює Ольга Швець, завідувачка лабораторії Шепетівкаводоканалу.

Знезалізнення відбувається шляхом фільтрування води через зернисту суміш цеоліту, фракцією 1,4 мм.

“Вода подається під напором, насичується киснем і проходить крізь цеоліт. При цьому на поверхні кожного камінчика цеоліту створюється металічна плівка, яка притягує іони заліза і пропускає вже очищену воду, - продовжує Ольга Швець. - Важливо правильно підібрати фракцію цеоліту. Бо чим менший камінчик, тим у сумі більша площа цієї плівки. Чим більший камінчик, тим менша загальна площа.”

За словами пані Ольги, таке очищення дає результат ще кращий, ніж прописано у нормах. В підсумку вода Шепетівкаводоканалу містить заліза близько 0,088-0,1 мг/л.

“Останні роки для Шепетівкаводоканалу пріоритетом є підвищення якості води. Тому ми щороку проводимо ревізію стану підготовки роботи підприємства до зими, аби підтримувати належний рівень водопостачання. В тому числі відбувається регулярна перевірка станції знезалізнення води. Цеоліт в процесі експлуатації поступово стирається та вимивається. Тому для якісного очищення необхідно зберігати достатній рівень цеоліту і вчасно його досипати. Якраз днями було досипано 12 тонн. Цього вистачить до наступного технічного огляду вже у 2021 році”, - розповідає директор Шепетівкаводоканалу Віталій Биков.

Вартість 1 тонни цеоліту, фракцією 1,4 мм, з доставкою становить близько 2,5 тисяч грн. Тобто для щоденного постачання 3,5 тисячі м. куб. знезалізненої води (саме такою є добова потреба шепетівчан) Шепетівкаводоканалу необхідно витрачати близько 30 тисяч грн у рік.

 

 

Дочірні категорії